Projekt „Życiowy survival”

Związek Harcerstwa Polskiego realizuje projekt "Życiowy survival" dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na podstawie umowy ZZB/000614/BF/D w ramach konkursu 1/2019 "Kierunek AKTYWNOŚĆ". 

Projekt jest realizowany na obszarze całej Polski. Podmiotem realizującym projekt jest Główna Kwatera ZHP. 

DOFINANSOWANIE Z PFRON:

360 675,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU:

415 083,00,00 zł

 Koordynatorem projektu jest ze strony ZHP: phm. Dorota Nowak-Małek

Cel projektu: zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych, obejmującego następujące zadanie: organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych, aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby.

Projekt "Życiowy Survival" - to oferta programowa dla harcerzy z drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP realizowana przez Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP dofinansowana ze środków PFRON na podstawie umowy w ramach konkursu 1/2019 „Kierunek AKTYWNOŚĆ”. Projekt skierowany jest do harcerzy z niepełnosprawnościami w wieku od 12 do 26 roku życia. 

Projekt Życiowy Survival zakłada, że poprzez praktyczne działanie, aktywność twórczą i indywidualne zaangażowanie niepełnosprawnych uczestników zmierzać będziemy do rozwijania, podtrzymywania i nabywania przez młodzież umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, rozwijania umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem; usprawniania i wspierania funkcjonowania ich w różnych rolach społecznych i w różnych warunkach środowiskowych. 

W ramach projektu zrealizowane będą warsztaty:

  •  z dietetykiem, 
  • konwersacyjno–komunikacyjne, 
  • samarytanki (pierwszej pomocy przedmedycznej), 
  • autoprezentacji, 
  • społeczno-integracyjne,
  • trening bezpieczeństwa,
  • trening kondycyjny. 

Uczestnikami projektu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 12 do 26 roku życia, łącznie 347 osób. Beneficjentami ostatecznymi mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów).  

Projekt realizowany będzie w formie 6-dniowych warsztatów.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

22 1140 1010 0000 5392 2900 1017

CZY WIESZ, ŻE...

Corocznie w obozach harcerskich bierze udział ponad 85 000 osób.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!
Skip to content